Filtry VW

Volkswagen to światowej sławy producent samochodów osobowych i użytkowych. Swoją sławę zawdzięcza doskonałej jakości wykonania, dopracowaniu i precyzji nawet podczas produkcji najdrobniejszych elementów.

Historia marki Volkswagen rozpoczęła się w 1934 roku, kiedy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu – legendarnego Garbusa. Powojenna produkcja ruszyła we wrześniu 1945 na potrzeby armii brytyjskiej. Rok ten stał się datą oficjalnego powstania marki Volkswagen. Przystępna cena Garbusa sprawiła, że w latach późniejszych wprowadzono na rynek nowe modele Vw, a producent awansował do grona największych koncernów motoryzacyjnych. Następcą Garbusa został Volkswagen Golf, który trafił do sprzedaży wiosną 1974 i do dziś jest jednym z najczęściej wybieranych modeli Volkswagena.

Obecnie w ofercie Volkswagena każdy może znaleźć model i typ pojazdu dopasowany do indywidualnych potrzeb kierowcy. Efektem tego jest stały wzrost ilości Klientów. Współczesne modele Volkswagena cieszą się dobrą opinią wśród milionów kierowców na całym świecie. Każdy z modeli zaprojektowany został z myślą o kierowcy i pasażerach. Klienci mogą indywidualnie dobierać wyposażenie, kolor nadwozia oraz wersję silnikową swojego Vw. Jednak bez względu na to jaki model wybierzemy, nie należy zapominać o regularnych serwisowaniu, przeglądach i dbaniu o elementy eksploatacyjne.

Jedną z grup części eksploatacyjnych o której nie powinniśmy zapominać są – wydawałoby się, że nie aż tak istotne – filtr samochodowe.

Filtry paliwa Volkswagen chronią najdelikatniejsze mechanizmy systemu wtryskowego i gaźnika oraz zabezpieczają system wtryskowy przed korozją. Głównym zadaniem filtra paliwa jest zatrzymanie zanieczyszczeń, które znajdują się z paliwie. Szczególnie ważne jest to przy jednostkach napędowych wysokoprężnych – są one delikatniejsze niż silniki benzynowe. Aby filtr spełniał należycie swoją funkcję musi być regularnie wymieniany  zgodnie z zaleceniami producenta.

Zadaniem filtra oleju w samochodach Volkswagen jest ograniczenie ilości zanieczyszczeń dostających się do silnika wraz olejem silnikowym. Zanieczyszczenia te to pozostałości po niespalonym paliwie oraz inne zanieczyszczenia powstające podczas pracy jednostki napędowej.

Filtry powietrza Volkswagen odpowiadają za zatrzymanie cząsteczek znajdujących się w powietrzu, które trafia do silnika. Zanieczyszczenia te to najczęściej kurz, pyłki, piasek, sadza, krople wody, cząsteczki z nawierzchni po której się poruszamy. Gdyby nie filtr powietrza, trwałość silników i ich wydajność byłaby mniejsza.

Ostatnia kategorią filtrów są filtry kabinowe Volkswagen. Filtry kabinowe – podobnie jak filtry powietrza – oczyszczają powietrze. Filtry kabinowe zatrzymują zanieczyszczenia, które wraz z zasysanym powietrzem dostają się do wnętrza samochodu. Ich prawidłowa praca jest szczególnie ważna, gdy kierowca lub pasażer cierpi na alergię. Filtr kabinowy Volkswagen wyłapuje nawet najmniejsze zanieczyszczenia – takie jak kurz, pyłki, sadza, szkodliwe gazy oraz inne.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress