Filtry K&N

Firma K&N pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a konkretniej z miasta Riverside w stanie Kalifornia. K&N jest liderem w produkcji filtrów wytwarzanych z wykorzystaniem gazy bawełnianej do aut osobowych i sportowych. W latach 70-tych XX wieku miał miejsce intensywny rozwój firmy, zaczęły powstawać biura w Wielkiej Brytanii i Holandii. Dzisiaj, K&N ma ugruntowaną pozycję na rynku filtrów powietrza, a w swojej bogatej ofercie ma ponad 3500 pozycji – od filtrów powietrza, przez wloty powietrza, aż do filtrów olejowych.

Firma K&N zajmuje się produkcją wysokoprzepływowych filtrów powietrza już od 1969 roku, a na przestrzeni tych lat zdołała wyprodukować ponad 2 400 różnych rodzajów do ogromnej ilości samochodów osobowych. Produkty spod szyldu K&N są niezwykle często stosowane w pojazdach, bowiem charakteryzują się wysoką przepływnością przy doskonałym filtrowaniu, co zapewnia nam długą żywotność silnika.

Poza tym, wszystkie filtry samochodowe K&N zapewniają wydatny przyrost mocy, rzędu 1-4 KM. Niezwykłą zaletą filtrów z gazy bawełnianej K&N jest fakt, że można je myć, używać wiele razy i konstruować tak, żeby był sprawne przez cały czas korzystania z danego auta. Filtry K&N zbudowane są z sześciu arkuszy gazy bawełnianej ułożonej warstwami pomiędzy dwoma arkuszami aluminiowej siatki drucianej. Tak ułożony materiał jest składany jak harmonijka i preparowany przy pomocy specjalnego oleju, dzięki czemu uzyskana jest niezwykła zdolność i wydajność do filtrowania przy zwiększeniu osiągów auta.

Efektem tych zabiegów jest unikalny filtr powietrza, dzięki któremu do silnika trafia o wiele więcej powietrza, można go myć, używać kilkakrotnie, i który zapewnia całkowitą ochronę silnika pojazdu przez cały okres użytkowania. Filtry K&N współpracują z elektroniką samochodu będącą oryginalnym wyposażeniem fabrycznym, a przy tym wszystkim są ekologiczne i przyjazne dla środowiska.

Powered by WordPress