Filtry Filtron

Filtron to znany na całym świecie producent filtrów na rynek motoryzacyjny. W swojej ofercie ma filtry do praktycznie wszystkich marek samochodów, a ich jakość jest taka sama jak produktów dostarczanych przez producentów samochodów. Filtron produkuje filtry oleju, powietrza, paliwa, kabinowe i inne.

Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim filtry powietrza, których rolą jest zatrzymywanie cząstek stałych, takich jak pyły mineralne, sadza i szczątki organiczne, unoszących się w powietrzu zasysanym przez jednostką napędową. Dzięki technologiom wykorzystanym przez Filtron, filtry powietrza pozwalają na filtrowanie zanieczyszczeń na poziomie 99,9% dla cząstek o rozmiarach zaledwie kilku mikrometrów. Jest to szczególnie istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że każdy silnik spalinowy podczas pracy spala ogromne ilości powietrza. Filtry Filtrona są wykonane z różnych, optymalnie dobranych materiałów i składają się z dwóch elementów – obudowy i wkładu filtracyjnego.

Filtron w swojej ofercie posiada także filtry oleju. Jest to szczególnie ważne, ponieważ dzięki filtrom wszelkie zanieczyszczenia przedostające się z komory spalania oraz tworzące się w procesie zużycia ściernego współpracujących części silnika są zatrzymywane i nie krążą po silniku. Warto jednak podkreślić, że zamontowanie nowego filtra oleju nie ma wpływu na postępujący proces degradacji samego oleju, i należy go (olej) wymieniać systematycznie, zgodnie z zaleceniami producenta auta. Filtry oleju mają zróżnicowaną budowę i w zależności od tego do jakiego silnika są przeznaczone mogą działać także na różnych zasadach.

Kolejnym rodzajem filtrów, które posiada w swojej ofercie Filtron są filtry paliwa. Zadaniem tychże filtrów jest zatrzymywanie zanieczyszczeń umieszczonych w benzynie czy oleju napędowym. Skąd w paliwie biorą się zanieczyszczenia? Najczęściej pochodzą one z procesu produkcji bądź dystrybucji. Do takich zanieczyszczeń zaliczamy chociażby pyły, rdzę z wewnętrznych ścian zbiorników, wodę itd. Tego typu brudy mogą stać się przyczyną przyspieszonego zużycia wtryskiwaczy, pomp, czy zaworów regulatorów ciśnienia. Nie dziwi więc fakt, że obecne obostrzenia odnośnie filtrów są bardzo restrykcyjne, bowiem we współczesnych silnikach wymagane jest zatrzymywanie zanieczyszczeń o rozmiarach rzędu 3 ÷ 5 μm ze skutecznością ponad 90%.

Ostatnią kategorią filtrów Filtron są filtry kabinowe, zwane również przeciwpyłkowymi. Odpowiadają one za oczyszczanie powietrza, dostającego się do środka kabiny samochodu. Zatrzymują one wszelkie zanieczyszczenia, dzięki czemu wyeliminowane są takie efekty uboczne jak uczucie zmęczenia, katar sienny, łzawienie lub trudności w oddychaniu, które potrafią być niezwykle niebezpieczne dla kierowcy. Poza tym, jazda z niesprawnym filtrem kabinowym powoduje nieodwracalne skutki dla zdrowia człowieka, zwłaszcza dla osób mających problemy alergiczne.

Powered by WordPress