Filtry Volvo

Volvo to szwedzkie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją samochodów. To również jedna z nasilniejszych marek w branży samochodowej, posiadająca długą i pełną chlubnych wydarzeń historię. Za oficjalną datę powstania przedsiębiorstwa uważa się 14 kwietnia 1927, kiedy rozpoczęto produkcję pierwszego modelu Volvo ÖV4.

Rok 1927 to początek historii samochodów marki Volvo. Od tamtej pory marka rośnie w siłę i z roku  na rok zdobywa nowych Klientów, a nowe modele schodzą z taśmy i opuszczają fabrykę, tworząc historię motoryzacji.

Współczesne samochody Volvo to synonim jakości, bezpieczeństwa i komfortu. W ofercie producenta znajdziemy szeroką gamę modeli samochodów dostosowanych do potrzeb różnych użytkowników. Każdy model Volvo zaprojektowany został z myślą o kierowcy – od efektywnej sylwetki po szereg rozwiązań technologicznych. Volvo to szyk, elegancja, pazur i sportowa dusza, a każdy model tworzy oddzielną historię.

Pod maską modeli Volvo znajdziemy różne jednostki napędowe, silniki dostosowane do różnych potrzeb i warunków. Każdy model może być indywidualnie stylizowany, dzięki szerokiej ofercie wyposażenia. Tutaj nie ma rzeczy niemożliwych. Jednak bez względu na to jaki model Volvo będzie w naszym posiadaniu musimy pamiętać, że o każdy z nich należy skrupulatnie dbać, aby służył nam bez zastrzeżeń.

Istotną rzeczą jest regularna kontrola pojazdu i wymiana elementów eksploatacyjnych. Jedną z grup takich części są filtry samochodowe.  To między innymi właśnie one gwarantują niezawodną pracę silnika oraz zapewniają komfort.

Filtry paliwa Volvo chronią najdelikatniejsze mechanizmy systemu wtryskowego i gaźnika oraz zabezpieczają system wtryskowy przed korozją. Filtr paliwa wyłapuje i zatrzymuje niepożądane zanieczyszczenia, jednak musi być regularnie wymieniany – zgodnie z zaleceniami producenta.

Filtry powietrza Volvo odpowiadają za zatrzymanie cząsteczek znajdujących się w powietrzu, które trafia do silnika. Zanieczyszczenia te to najczęściej kurz, pyłki, piasek, sadza, krople wody, cząsteczki z nawierzchni po której się poruszamy. Gdyby nie filtr powietrza, trwałość silników Volvo byłaby mniejsza.

Jedną z zalet wymienianą przez użytkowników Volvo jest ich moc. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie czysty olej, który zapewnia odpowiednie warunki pracy silnika – odpowiedzialny za to jest filtr oleju, który wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia powstałe podczas pracy jednostki napędowej Volvo.

Ostatnia kategorią filtrów są filtry kabinowe Volvo, często mylone z filtrami powietrza. Filtry kabinowe również oczyszczają powietrze, jednak to co dostaje się do wnętrza samochodu.  Ich prawidłowa praca jest szczególnie ważna, gdy kierowca lub pasażer cierpi na alergię. Filtr kabinowy Volvo wyłapuje bowiem wszelkie zanieczyszczenia takie jak kurz, pyłki, sadza, szkodliwe gazy oraz inne zanieczyszczenia i nie pozwala im przedostać się do wnętrza Volvo.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress