Filtry Renault

Renault to jedna z najstarszych firm motoryzacyjnych na świecie. Historia firmy rozpoczęła się we Francji ponad sto lat temu w 1899 roku. Obecnie koncern zatrudnia około 130 tys. pracowników na całym świecie, z czego połowę we Francji i jest jedną z najczęściej wybieranych marek samochodów na świecie.

Firma Renault została oficjalnie założona 25 lutego 1899 r. jako Société Renault Frères przez Louisa, Marcela oraz Fernanda Renault. Jednak już kilka miesięcy wcześniej powstał pierwszy samochód autorstwa Renault. Firma początkowo mieściła się w szopie na narzędzia na terenie rodzinnej posiadłości w Billancourt, jednak jej spektakularny sukces sprawił, że już rok później firma zatrudniała 110 osób. Z biegiem lat firmę opuścił tragicznie zmarły Marcel Renault, który zginął podczas zawodów Paryż-Madryd. W 1906 roku z powodów zdrowotnych firmę opuścił również Fernand Renault. W 1909 roku firma zmieniła nazwę na Les Automobiles Renault (Samochody Renault).

Obecnie w ofercie Renault każdy może znaleźć coś dla siebie. Każdy z modelu samochodów marki Renault jest wyjątkowy. Dodatkowo możliwość indywidualnej konfiguracji nadwozia, silnika i wersji wyposażenia sprawia, że samochody te cieszą się dobrą opinią swoich Klientów. Każdy z modeli zaprojektowany został z myślą o kierowcy i pasażerach. Liczne systemy bezpieczeństwa, nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania – to wszystko sprawia, że auta Renault dostarczają poczucie wyjątkowego komfortu i bezpieczeństwa. Jednak nie zapominajmy, że komfort i bezpieczeństwo to nie tylko to jak auto wygląda, jakie systemy zostały wykorzystane do jego budowy – to również regularna kontrola, serwisowanie i wymiana elementów eksploatacyjnych. Jedną z grup części eksploatacyjnych o której nie powinniśmy zapominać są filtr samochodowe.

Filtry paliwa Renault chronią to co najdelikatniejsze i najważniejsze – serce naszego auta, czyli silnik samochodowy oraz mechanizmy systemu wtryskowego i gaźnik. Filtry te wyłapują zanieczyszczenia z paliwa i zabezpieczają system wtryskowy przed korozją i uszkodzeniem. Ich znaczenie jest szczególnie istotne dla wysokoprężnych jednostek napędowych  – czyli silników diesel. Są one delikatniejsze niż silniki benzynowe, przez co wymagają większej troski i uwagi.

Kolejną grupą filtrów są filtry oleju. Filtr oleju Renault zabezpiecza i wyłapuje zanieczyszczenia będące w oleju, które powstają na skutek pracy silnika oraz po niespalonym paliwie.

Filtry powietrza Renault odpowiadają za zatrzymanie cząsteczek znajdujących się w powietrzu, które trafia do silnika. Zanieczyszczenia te to najczęściej kurz, pyłki, piasek, sadza, krople wody, cząsteczki z nawierzchni po której się poruszamy. Gdyby nie filtr powietrza, trwałość silników i ich wydajność byłaby mniejsza.

Ostatnią kategorią filtrów są filtry kabinowe Renault. Podobnie jak filtry powietrza oczyszczają one powietrze, jednak te które trafia – jak sama nazwa wskazuje – do kabiny pojazdu. Ich prawidłowa praca oraz regularna wymiana jest szczególnie ważna dla alergików. Filtr kabinowy Renault wyłapuje nawet najmniejsze zanieczyszczenia – takie jak kurz, pyłki, sadza, szkodliwe gazy oraz inne.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress