Filtry Bosch

Bosch to znany na całym świecie koncern, który w swojej ofercie ma także szeroką gamę produktów, przeznaczonych na rynek samochodowy. Wśród nich, na szczególną uwagę zasługują filtry Bosch, które już od wielu lat znajdują uznanie użytkowników aut.

Firma Bosch produkuje wszystkie typy filtrów występujących w samochodzie. Pierwszymi z nich są oczywiście filtry kabinowe, które chronią samochód przez napływem zanieczyszczeń, wdmuchiwanych przez nawiew. Większość z nas zdaje sobie sprawę, jak szkodliwe są gazy takie jak ozon, tlenki azotu, dwutlenek siarki, węglowodory oraz pyły, sadza i alergenne pyłki roślin. Z tego też powodu, niezwykle ważne jest stosowanie filtrów kabinowych, chociażby tych produkowanych przez Boscha. Dzięki temu, strumień powietrza wdmuchiwany do samochodu jest oczyszczany, przez co możemy cieszyć się świeżym, zdrowym powietrzem i dobry samopoczuciem.

Kolejne filtry Bosch zasługujące na naszą uwagę to filtry oleju. Produkty te spełniają wszelkie wymogi stawiane przez producentów samochodów. Maksymalna powierzchnia filtracyjna zapewniona jest poprzez impregnowane medium filtracyjne, wzmocnione na zgięciach, z regularnymi odstępami pomiędzy złożeniami przez cały czas eksploatacji. Dzięki temu, możliwe jest osiągnięcie wysokiego poziomu absorpcji zanieczyszczeń, nie tracąc jednocześnie wysokiej przepustowości filtra. Stabilne zamontowanie filtra w obudowie i wzmocnione połączenia klejone zapewniają długi czas eksploatacji, zachowując najwyższe parametry działania.

Z kolei filtry powietrza Bosch pozwalają użytkownikowi na osiągnięcie prawidłowych osiągów silnika i pewność, że auto będzie dobrze funkcjonowało nawet w ekstremalnych warunkach. Dzieje się tak, ponieważ niezwykle wydajnie oczyszczają powietrze dolotowe. Dzięki unikalnej budowie są one w 100% odporne na wilgoć, wysoką temperaturę, olej i obciążenia mechaniczne, które powstają z wysokiego ciśnienia powietrza dolotowego. Filtry powietrza Bosch mają też pozytywny wpływ na zużycie paliwa, które może spaść nawet o 10%.

Ostatnim typem, są filtry paliwa Bosch, które znajdują uznanie wśród użytkowników już od 1930 roku. Produkty te powstają w wyniku współpracy technicznej koncernu z producentami samochodów, tak że produkty są idealnie dopasowane, niezależnie od jednostki napędowej. Mamy więc dostępne filtry przewodowe do silników gaźnikowych, filtry Jetronic do silników z wtryskiem benzyny oraz filtry paliwa Diesel.

Filtry paliwa Bosch posiadają specjalne medium filtracyjne, wykonane z impregnowanej mikrofazy. Tego typu budowa pozwala na dokładną ochronę wrażliwych na zanieczyszczenia precyzyjnych elementów nowoczesnych układów wtrysku benzyny.

Powered by WordPress