Filtry Champion

Firma Champion, należąca do koncernu Federal-Mogul, to jedna z bardziej znanych i cenionych marek na aftermarkecie. Przez ponad sto lat istnienia, firma zapracowała sobie na m.in. tytuł lidera produkcji świec zapłonowych na świecie. Niezależnie od rodzaju silnika i producenta samochodu, filtry Champion w 100% spełniają wymagania fabryczne, idealnie chroniąc jednostkę napędową.

Szczególnie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat produkty firmy Champion zaczęły uchodzić za odzwierciedlenie jakości, doświadczenia inżynieryjnego i pełnego zaangażowania nad procesem projektowania i produkcji filtrów.

Doświadczenie w inżynierii i produkcji komponentów oraz podsystemów dla głównych światowych producentów samochodów (w ramach wyposażenia fabrycznego – OE) przekłada się innowacyjność rozwiązań dla pozostałych odbiorców produktów Champion. Mowa tu o chociażby technikach serwisowych, majsterkowiczach i entuzjastach mechaniki pojazdowej. Firma Champion zdaje sobie sprawę ze specyfiki rynku OE i części zamiennych, i ma świadomość, że jej produkty muszą spełniać najbardziej wymagające standardy.

Przykładowo, filtry powietrza Champion zapewniają optymalny przepływ powietrza, maksymalne osiągi silnika i oszczędność paliwa. Jednocześnie, dzięki wysokiej jakości materiałom filtracyjnym, usuwają 98% zanieczyszczeń z powietrza (doskonała ochrona przed szkodliwymi substancjami, pyłem, kurzem etc.). Każdy filtr został zaprojektowany i wykonany, aby spełnić lub przekroczyć wszystkie wymagania rynku części oryginalnych, oraz idealnie pasować do danego modelu samochodu.

Z kolei filtry oleju Champion gwarantują optymalną ochronę silnika i wydłużenie jego żywotności dzięki znacznie powiększonej pojemności oraz wydajności w porównaniu do zwykłych filtrów oleju. Każdy filtr jest tak skonstruowany, aby spełnić specyfikacje producenta samochodu. Dzięki wydajnym warstwom filtracyjnym, filtry te pochłaniają nawet 96% zanieczyszczeń, znajdujących się w oleju.

Filtry Champion to produkty, którym można zaufać. Ich jakość została doceniona m.in. w sportach motorowych, gdzie wiele ekip stosuje je w wyścigach, rajdach etc. Filtry Champion są dostępne na polskim rynku – znajdziesz je w dobrych sklepach motoryzacyjnych.

Powered by WordPress