Filtry Mann

Filtry Mann to jedne z najpopularniejszych i najlepszych filtrów dostępnych na rynku części zamiennych. Jakość tę potwierdza prawie 70-letnia historia firmy, w której ciężka praca i doświadczenie doprowadziły do rozwoju technologii filtracji. Nie byłaby ona możliwa gdyby nie wnikliwy proces kontroli produktów i certyfikacji w trosce o pełną satysfakcję klienta.

Aby opowiedzieć historię filtrów Mann, należy przenieść się do roku 1941, kiedy Adolf Mann i dr. Erich Hummel zakładają w Ludwigsburgu koło Stuttgartu firmę FILTERWERK MANN+HUMMEL GMBH. Jak to czasem w biznesie bywa, początkowo małe przedsiębiorstwo w ciągu dekady zyskuje pozycję głównego producenta filtrów przemysłowych i samochodowych.

W połowie XX wieku firma Mann przede wszystkim udoskonala swoje technologie, metody produkcji i budowy filtrów. Na terenie Republiki Federalnej Niemiec powstają nowe fabryki i warsztaty produkcyjne. Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych Mann ma opinię cenionego, dużego i solidnego producenta filtrów. Prawdziwe przyspieszenie rozwoju firmy to zwłaszcza koniec XX wieku i ostatnie dziesięciolecie, podczas których powstają nowe centra badawcze, oddziały firmy w USA, Japonii i na wszystkich kontynentach.

Jak wygląda firma Mann dzisiaj? Otóż, jest to jeden z największych producentów części do aut na świecie. Przedsiębiorstwo produkuje przede wszystkim filtry samochodowe, tj. filtry oleju, paliwa, powietrza i przeciwpyłkowe. Mann zatrudnia 12 tysięcy pracowników w 41 miejscach na całym globie. Warto zaznaczyć, że prócz wspomnianych filtrów samochodowych, Mann produkuje filtry przemysłowe, do maszyn budowlanych i rolniczych.

Poza szeroko pojętą działalnością produkcyjną, firma prowadzi również wiele badań technologicznych i prac rozwojowych, przede wszystkim w dziedzinie filtracji, inżynierii materiałowej, termodynamiki spalania oraz akustyki silników spalinowych. Wielu specjalistów i konstruktorów zatrudnionych w przedsiębiorstwie prowadzi działalność naukową, m.in. piszą prace naukowe, przygotowują patenty, specyfikacje certyfikatów itd. Połączenie tego typu czynników doprowadziło do tego, że dzisiaj Mann ma pozycję naprawdę mocnego gracza na rynku części zamiennych, szczególnie – filtrów samochodowych.

Samochodowe filtry MANN można określić przede wszystkim jako produkty o wysokiej jakości i wydajności. Dzieje się tak m.in. dlatego, ponieważ wszystkie fabryki Mann poddawane są procesowi certyfikacji przez zewnętrzne podmioty audytorskie. Głównym celem tego typu działań jest zapewnienie 100% jakości wszystkich produktów, opatrzonych logiem Mann. Kupując je, mamy pewność, że spełnią znakomicie spełnią one funkcje w naszym aucie – obojętnie czy będzie to filtr powietrza, paliwa, oleju czy kabinowy.

Powered by WordPress