Filtry Fiaam

Filtry Fiaam są znane na całym świecie jako najwyższej jakości filtry, produkowane w technologiach OEM. Swoje zastosowanie znalazły przede wszystkich w autach osobowych – filtry Fiaam produkowane są do niemal każdego modelu auta, w tym filtry powietrza, oleju, paliwa i kabinowe.

Właścicielem marki Fiaam jest firma Sogefi Group, która jest wiodącym, światowym dostawcą oryginalnych części zamiennych dla przemysłu motoryzacyjnego, z ponad 30-letnim doświadczeniem. Projekty Sogefi obejmują produkcję systemów filtracji i elastycznych elementów zawieszenia, a także zarządzaniem wymiany powietrza i chłodzenia silnika.

Poprzez swoje silne zaangażowanie na rzecz badań, Sogefi Grupa stale ulepsza swoje komponenty we wszystkich sektorach produktowych, optymalizując wydajność w zakresie trwałości, efektywności, rozmiaru, wagi oraz ochrony środowiska. Dzięki temu, Sogefi Group stała się jednym ze światowych liderów w branży motoryzacyjnej.

Silnik samochodowy posiada system smarowania olejowego. Ponadto, robi użytek z powietrza i paliwa (benzyny bądź oleju napędowego). Cząstki ścierne, zarówno pochodzenia wewnętrznego lub zewnętrznego, zawarte w płynach ruchomych spowodowałaby poważne zużycie i uszkodzenia silnika. Konieczne jest zatem, aby zmniejszyć rozmiar i ilość takich cząstek do minimum. Jest to podstawowa funkcja filtrów.

Dodatkowo, pojazdy są najczęściej wyposażone także w filtry kabinowe (przeciwpyłkowe), filtrujące powietrze wpadające do kabiny.

Powered by WordPress