Filtry Wix

Firma WIX Filters została założona przez Jacka Wicksa i jego partnera biznesowego, Paula Crenchawa. Fabryka filtrów została otworzona w starej przędzalni w Gatonii. Wybór miejsca nie był przypadkowy, ponieważ wspólnicy potrzebowali niewyczerpanego dostępu do czystych odpadów białych nici bawełnianych, które wykorzystywali do wkładów swoich filtrów. Dużym plusem na przedsiębiorców było to że w tym samym czasie gdy powstała firma, w Gastonii i hrabstwie Gaston produkowano więcej przędzy bawełnianej niż gdziekolwiek indziej na świecie.

Wicks i Crenshaw w ciągu 15 lat od założenia firmy produkującej filtry, postawili świat filtracji na wysokim poziomie opracowując i patentując projekt filtra z gwintowanym przyłączeniem. Nazywano go wówczas „twist of the wrist” („kręć nadgarstkiem”) i szybko stał się branżową normą. Filtr nakręcany nie był jedynym produktem oferowanym przez firmę WIX Filters. Początkowo skromna oferta w chwili obecnej liczy ponad 12 000 odrębnych numerów produktów, który jest najbogatszym na rynku asortymentem filtrów powietrza, paliwa, czynnika chłodniczego, powietrza kabinowego i oleju przekładniowego. Dodatkowo WIX produkuję również filtry przemysłowe do zastosowania w układach hydrauliki i pneumatyki siłowej i znajduje się tutaj ponad 8tys numerów produktów.

Dodatkowo przez ponad 50 lat firma WIX mocno uplasowała się także w sportach motorowych. Wielu liderów dojeżdżało do mety, używają filtrów sygnowanych logiem WIX. Przez ponad 75 lat firma założona przez Wicksa i Crenshawa zrewolucjonizowała branżę filtrów na całym świecie.

Powered by WordPress