Filtry Skoda

ŠKODA jest jedną z najpopularniejszych marek samochodowych w Polsce. To jedna z najczęściej wybieranych marek przez osoby kupujące nowe samochody, prostu z salonu. Statystyki sprzedaży mówią wiele – w 2012 roku zarejestrowano 32 182 aut marki ŠKODA, co daje 11,89% udziału w polskim rynku motoryzacyjnym.

Skoda kierując się założeniem „Simply Clever” oferuje praktyczne, przestronne, funkcjonalne i dostępne w konkurencyjnych cenach modele samochodów. Każdy z modeli jest dostępny w bardzo zróżnicowanej gamie konfiguracji wyposażenia, aby zapewnić każdemu ze swoich Klientów idealne dopasowanie do jego potrzeb.

Poza elementami poprawiającymi stylistykę i design modeli marki Skoda, producent nie zapomina również o ekonomicznych i ekologicznych rozwiązaniach, zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Niezależnie od tego na jaki model się zdecydujemy bardzo ważne w ich eksploatacji jest dbanie o regularne przeglądy i wymianę elementów eksploatacyjnych. Jedną w grup elementów o której trzeba pamiętać są filtry.

Filtry paliwa Skody to elementy które – jak sama nazwa wskazuje – zajmują się filtracją zanieczyszczonego paliwa. Od ich sprawności zależy zatem optymalna praca układu paliwowego, w tym układu wtryskowego. Szczególnie istotne jest to  w przypadku modeli Skody z silnikiem diesel, gdyż w silnikach tych montuje się specjalne wysokociśnieniowe urządzenia, które wymagają aby dostarczane paliwo było niezanieczyszczone.

Kolejnym istotnym aspektem jest regularna wymiana filtrów oleju, zgodna z zaleceniami producenta. Jego główną rolą jest filtracja oleju i usuwanie zanieczyszczeń, powstałych na skutek pracy jednostki napędowej – czysty olej zapewnia Skodzie optymalne warunki pracy. Nie zapominajmy o tym, gdyż tego typu – wydawałoby się – drobne naprawy mogą niestety drogo nas kosztować, jeżeli o nich będziemy zapominać.

Równie ważne są filtr kabinowe oraz filtry powietrza. Wiele osób myli ze sobą te dwa elementy, jednak jest pomiędzy nimi istotna równica. Filtr kabinowy oczyszcza powietrze, które dostaje się do wnętrza naszej Skody, czyli do kokpitu. Zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia takie jak pyłki, kurz, dym, sadza, cząstki asfaltu, kwarc oraz inne gazy i zanieczyszczenia. Filtry powietrza w samochodach marki Skoda zatrzymują zanieczyszczenia z powietrza, które dostaje się do silnika. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku modeli Skody o dużej mocy. Jeżeli filtr powietrza jest zużyty, powietrze docierające do komór spalania może być zanieczyszczone, a więc praca silnika Skody może zostać zaburzona, a żywotność może się skrócić.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress