Filtry BMW

BMW to jedna z największych firm produkujących samochody osobowe, motocykle i skutery. Siedziba BMW zlokalizowana jest w Monachium, w kraju związkowym Bawaria. BMW znajduje się w posiadaniu takich marek samochodów jak MINI czy Rolls-Royce. Przedsiębiorstwo aktywne jest nie tylko produkcyjnie, angażuje się także m.in. w sporty motorowe.

BMW zostało założone przez Gustava Otto i Karla Rappa na początku XX wieku, początkowo zajmując się produkcją podzespołów dla branży lotniczej. Trzeba jednak powiedzieć, że większe sukcesy przypisuje się późniejszym kierownikom, którzy mieli ogromny wpływ na kształtowanie firmy: Francowi Josefowi Poppowi – pierwszemu dyrektorowi naczelnemu, Maxowi Frizowi – głównemu konstruktorowi i dyrektorowi technicznemu, jak i Camillo Castiglioniemu – akcjonariuszowi i właścicielowi firmy.

Współcześnie samochody BMW to synonim jakości, niezawodności, komfortu i bezpieczeństwa. Generalnie marka uznawana jest za segment premium, natomiast w jej ofercie znajdują się samochody przeznaczone zarówno dla szerszego grona Klientów (Seria 1, Seria 3), jak i auta luksusowe (Seria 7) czy też sportowe (Seria 6).

Za szeroką ofertą aut idzie oczywiście bogata gama silników, która obfituje w przeróżne jednostki wysokoprężne i benzynowe. Wachlarz pojemności, czy mocy jest ogromny – jedna z mniejszych jednostek, 1.6-litrowy silnik benzynowy, posiada moc 122 KM – po drugiej stronie bieguna jest np. 12-cylindrowy, 6-litrowy silnik o mocy 544 KM.

Niezależnie od rodzaju silnika, bardzo istotne w eksploatacji są filtry BMW. Przykładowo, filtry paliwa do BMW chronią najdelikatniejsze mechanizmy systemu wtryskowego i gaźnika, zabezpieczają system wtryskowy przed korozją czy usuwają z paliwa niepożądane zanieczyszczenia.

Filtry powietrza BMW z kolei oddzielają szkodliwie działające cząsteczki, takie jak kurz, pyłki, piasek, sadzę, a nawet krople wody, znajdujące się w powietrzu zasysanym do silnika. Gdyby nie filtr powietrza, trwałość silników BMW byłaby o wiele mniejsza.

Moc silników BMW często jest wyższa niż w przeciętnym samochodzie, jednak zwiększona wydajność przy jednoczesnej redukcji zużycia paliwa niesie ze sobą pewne konsekwencje. Otóż, powinniśmy pamiętać o regularnej wymianie filtra oleju BMW, ponieważ tylko czysty olej sprawia odpowiednie warunki do stałej pracy silnika. Jeśli o tym zapomnimy, silnik auta szybko może nam się „odwdzięczyć” usterkami.

Jeszcze inną kategorią filtrów do BMW filtry kabinowe, które odpowiadają za oczyszczanie powietrza wpływającego do kabiny. Jest to szczególnie istotne, jeśli kierowca bądź pasażer cierpi na alergię. Kiedyś filtry kabinowe znajdowały się na wyposażeniu tylko niektórych samochodów, dziś każde auto wyjeżdżające z fabryki BMW jest wyposażone w filtr kabinowy.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress