Filtry Opel

Marka Opel od wielu lat plasuje się w ścisłej czołówce producentów samochodowych na świecie. Ponad stuletnie doświadczenie na rynku motoryzacyjnym pozwoliło zaowocować genialnymi, dopracowanymi w każdym calu samochodami, które znajdują uznanie wśród wielu kierowców z Polski i innych zakątków świata.


Niemiecka marka Opel powstała w 1862. Przedsiębiorstwo założone zostało przez Adama Opla w miejscowości Rüsselsheim w Hesji. Początkowo produkowało maszyny do szycia, a następnie rowery – dopiero w 1899 roku rozpoczęło produkcję samochodów. Przełomowym momentem dla działalności Opla był rok 1899, kiedy podpisał umowę z Friedrichem Lutzmannem – producentem podwozi z Dessau. Jeszcze w tym samym roku ruszyła produkcja pierwszego samochodu marki Opel. W okresie pierwszej wojny światowej Opel zajął się równolegle produkcją samochodów ciężarowych i osobowych. Po I wojnie światowej przedsiębiorstwo wznowiło produkcję motocykli oraz rowerów. Pierwszym powojennym samochodem był 8/25PS. Opel jak pierwszy niemiecki producent wprowadził produkcję taśmową, na wzór fabryki Forda. Masowa produkcja Opla umożliwiła wprowadzenie konkurencyjnych cen, przez co fabryka wzbiła się na wyżyny.

Obecnie Opel jest drugim co wielkości producentem samochodów osobowych w Niemczech. Firma śmiało patrzy w przyszłość i dokłada wszelkich starań, aby prowadzenie samochodu dawało kierowcom coraz więcej satysfakcji. Firma ta dba również o komfort, bezpieczeństwo oraz wprowadza innowacyjne rozwiązania i technologie – bo jak zgodnie podkreślają pracownicy koncernu „Wir leben Autos”. Aktualnie Opel prowadzi największą ofensywę produktową w swojej dotychczasowej historii. Do 2016 roku producent planuje wprowadzić aż 23 nowe modele i 13 nowych silników. Bez względu na to jak bardzo zaawansowane i innowacyjne będą rozwiązania i technologie zastosowane w każdym z modeli Opla, należy pamiętać, że nasz bezpieczeństwo, komfortowa i stabilna jazda zależy w głównej mierze od nas. Nie należy więc zapominać o regularnym serwisowaniu naszego aut i wymianie elementów eksploatacyjnych, zgodnie z zaleceniami producenta.

Silniki Opla to bardzo często mocne jednostki napędowe, o wysokiej specyfikacji. Tego typu silniki wymagają równej i miarodajnej pracy, która może być uzyskana wyłącznie w optymalnych warunkach. Z tego też powodu dobrej jakości filtry Opla pełnią w każdym z aut tej marki bardzo ważną rolę. Niezależnie czy jest to delikatny silnik wysokoprężny, czy benzynowy – filtry powietrza, paliwa i oleju zapewniają wysoką stabilność mechaniczną. Chronią silnik i jego komponenty przed uszkodzeniami.

Dobrej jakości filtry Opla pozwalają na uzyskanie idealnej mieszanki paliwowo-powietrznej i gwarantują optymalną pracę jednostki napędowej i jej wydajność. Należy pamiętać, że wyłącznie sprawne – regularnie wymieniane – i wysokiej jakości filtry zapewniają bezpieczeństwo operacyjne silnika. Jest to niezwykle istotne, bowiem zanieczyszczenia takie jak kurz, pyłki, rdza czy woda, powodują przyspieszone zużycie silnika i skracają czas jego eksploatacji.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress