Filtry oleju Bosch

filtry oleju

Filtry oleju Bosch to najwyższej jakości produkt, który zapewnia doskonałe filtrowanie i oczyszczanie oleju. Pozbądź się zanieczyszczeń i zapewnij swojemu silnikowi optymalne warunki pracy. Filtry oleju marki Bosch wykazują niezwykle wysoki poziom absorpcji substancji szkodliwych przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej przepustowości. Sprawdź dlaczego to takie ważne. 

Rola filtra oleju w samochodzie

Filtr oleju to elementy, który jest odpowiedzialny za odpowiednią filtrację oleju silnikowego. Dla samochodu to bardzo istotne. Filtr oleju ma bowiem wpływ na jakość pracy jednostki napędowej oraz jej niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się multum szkodliwych zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest ich wyłapanie, czyli dokładna filtracja oleju silnikowego oraz zatrzymanie wszelkich nieczystości, które mogą zostać dostarczone wraz z powietrzem i paliwem.

Wymiana filtra oleju

Regularna wymiana filtru oleju jest bardzo ważna. Kiedy należy tego dokonać? Najlepiej trzymać się zaleceń producenta. Jednak warto mieć także na uwadze wyraźne symptomy, które wskazują na zużycie filtra – czasami przedwczesne, ze względu na utrudnione warunki eksploatacji. Jeden z podstawowych objawów zużycia filtra oleju to podwyższenie poziomu lepkości oleju. Uwaga: Pamiętajmy, że jazda ze zużytym filtrem oleju nie tylko przyczynia się do spadku osiągów oraz większego zużycia paliwa, ale również, w skrajnych przypadkach może doprowadzić do awarii jednostki napędowej.

Filtry oleju tylko najlepszej jakości

Na rynku znajdziemy bardzo dużo ciekawych ofert, renomowanych producentów. Marka Bosch niewątpliwie należy do wiodących liderów na rynku, dlatego warto zaufać ich produktom. Filtry oleju Bosch usuwają nawet do 99% zanieczyszczeń, co bardzo wydatnie wpływa na zachowanie silnika oraz jego żywotność; oczywiście ma to także duże znaczenie dla samego oleju silnikowego, co nie podlega wątpliwości. Filtry oleju Bosch są odporne na wysokie temperatury, do jakich nagrzewa się olej. Kupując nowy filtr oleju, pamiętajmy, by wybrać sprawdzonego i zaufanego producenta. Ponadto, niezależnie od tego, czy będzie to filtr oleju marki Bosch, czy Mann-Filter, bądź innej, należy koniecznie nabyć fabrycznie nowy filtr. Używany nie nadaje się do niczego.

 

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Jeden komentarz do “Filtry oleju Bosch”

  1. dageo pisze:

    nie ma sie co zastanawiac, bosch to chyba obecnie jeden z najlepszych producentow, wiec jezeli ma cos w swojej ofercie, czego szukacie, to nic tylko kupowac… moim zdaniem najlepszy wybor

Dodaj komentarz

Powered by WordPress