Filtr kabinowy na wiosnę

Filtr kabinowy przeciwpyłkowy

Pierwsze wiosenne chwile to nie tylko promienie słońca i budząca się do życia przyroda, lecz także powrót licznych problemów alergików. Co może zrobić kierowca, by uniknąć problemów z alergiami i uczuleniami. Przede wszystkim, wymienić filtr kabinowy!

Podczas jazdy kierowca i podróżujący mają kontakt z wieloma szkodliwymi, niewidocznymi dla oka cząstkami. Drażniące i szkodliwe, mogą nawet doprowadzić do astmy, o dokuczliwym kichaniu i katarze nie wspominając. Dbając o dobry stan filtra kabinowego, przeciwdziałamy tym szkodliwym aspektom jazdy.

Filtr kabinowy i jego rola

Filtr kabinowy, pod warunkiem, że niezużyty, zatrzymuje szkodliwe alergeny, pyłki, nieprzyjemne zapachy i wszelkie zanieczyszczenia, które mogą przedostać się do kabiny pojazdu. To o tyle ważne, że pozwala kierowcy odpowiednio skupić się na drodze, przeciwdziałając zmęczeniu, reakcjom alergennym i bólem głowy.

Regularna wymiana filtra kabinowego

Wymiana nie należy do trudnych, dlatego nie należy jej bagatelizować i odkładać w czasie. Im dłużej filtr pozostaje niewymieniony, tym więcej bakterii gromadzi się wewnątrz auta, co z kolei ogranicza dopływ czystego powietrza i szkodzi zdrowiu. Skuteczność filtra kabinowego wyraźnie spada po zimie, dlatego najlepiej wymienić filtr po tym okresie.

Niezależnie od tego, kiedy zdecydujemy się wymienić filtr, pamiętajmy, że wymiana filtra kabinowego powinna być standardem podczas corocznego przeglądu. Ponadto, kupując nowy filtr, korzystajmy z oferty zaufanych marek tj. Filtron, Bosch, Alco lub Kager.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

2 komentarze do “Filtr kabinowy na wiosnę”

  1. Manior pisze:

    okresowa wymiana filtra kabinowego to podstawa… koniecznosc dla alergikow to fakt, lecz chcac miec przyjemne powietrze w kabinie, a nie smrod, takze wypada zadbac o ten filtr. pozdrawiam!

    • Xaver pisze:

      Zależy od poziomu alergii, teoretycznie mam na prawie wszystko i to dość imponującą, ale w samochodzie nie narzekam na dolegliwości z tym związane. Bardziej patrze faktycznie na przyjemny zapach. Dlatego tak jak piszesz, warto systematycznie sprawdzić czy z filtrem wszystko okej, czy nie rosną jakieś kwiatki :D. Szczególnie po zimie.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress