Filtry Fiat

Historia Fiata rozpoczęła się wiele lat temu wraz z początkiem uprzemysłowienia we Włoszech, w którym firma miała swój duży udział. Od tego czasu marka Fiat zdobywała popularność i zaufanie kierowców na całym świecie, stając się jednym z najpopularniejszych producentów samochodów. Nowe logo Fiata to synteza misji włoskiego koncernu, który od 1899 roku tworzy dobre, stylowe samochody, sprawiając tym samym, że codzienne życie staje się łatwiejsze i nabiera kolorów.

FIAT, czyli Fabbrica Italiana di Automobili Torino to włoski koncern motoryzacyjny znany głównie z produkcji pod swoją marką popularnych samochodów osobowych i dostawczych. Przedsiębiorstwo założone zostało przez grupę pomysłodawców w lipcu 1899, aby już niespełna kilka miesięcy później rozpocząć produkcję samochodów.

Współcześnie FIAT to nie tylko producent samochodów, ale także wielka grupa przemysłowa, która skoncentrowała swoją działalność na branży motoryzacyjnej. Koncern projektuje, produkuje i sprzedaje samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, autobusy, traktory, maszyny rolnicze, maszyny do robót ziemnych, silniki i komponenty motoryzacyjne, środki i systemy produkcji, a w przeszłości nawet samoloty. Grupa rozwinęła się globalnie, dzięki czemu rozpoznawana jest w każdym zakątku świata. Koncern ma swoje główne fabryki we Włoszech i w Brazylii, a także w Polsce – przedsiębiorstwo Fiat Auto Poland. Do grupy FIAT należą także marki Alfa Romeo, Ferrari, Lancia, Maserati, Irisbus i Iveco.

Przyszłość samochodów FIAT wygląda obiecująco. Producent oferuje samochody dobrej jakości, stosuje technologiczne innowacje, rozwiązania oryginalne i łatwe w użyciu. Oferuje auta w różnych wersjach silnikowych, z różnym wyposażeniem i stylizacją nadwozia – jednak wszystkie łączy jedno – bezpieczeństwo, komfort i coraz lepsze osiągi. Jednak bez względu na to jaki model i wersję Fiata wybierzemy, nie należy zapominać o regularnym serwisowaniu, przeglądach i dbaniu o elementy eksploatacyjne, takie jak chociażby filtry samochodowe.

Filtry oleju Fiata w skuteczny sposób zatrzymują zanieczyszczenia występujące w oleju, które powstają na skutek pracy jednostki napędowej, czyli silnika. Tylko ich regularna wymiana jest w stanie zapewnić im niezawodność i skuteczność.

Filtry paliwa natomiast chronią silnik oraz jego podzespoły, takie jak na przykład mechanizmy systemu wtryskowego i gaźnika. Zatrzymują zanieczyszczenia i blokują ich przedostanie się z paliwa do silnika i układu wtryskowego. Chroni to jednostkę napędową przed korozją i uszkodzeniami. Szczególnie ważne jest to w przypadku dieseli, gdyż są one delikatniejsze niż silniki benzynowe.

Kolejną grupą są filtry powietrza w samochodach Fiata, które zatrzymują zanieczyszczenia z powietrza, takie jak pyłki, kurz, proch, sadza, krople wody i inne zanieczyszczenia znajdujące się na nawierzchni i w powietrzu dookoła naszego auta. Dzięki tym filtrom powietrze zasysane do silnika jest czyste. Jeżeli nie dbamy o regularną wymianę filtra powietrza narażamy nasze auto na kosztowne awarie.

Ostatnia kategorią filtrów są filtry kabinowe – ich zadaniem jest oczyszczenie powietrza dostającego się do wnętrza samochodu. Dzięki temu do naszego auta nie dostają się szkodliwe dla nas pyłki, kurz, gazy oraz inne zanieczyszczenia – szczególnie niebezpieczne i uciążliwe dla alergików i dzieci.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress