Filtry Citroen

Historia francuskiej marki samochodów Citroën rozpoczęła się w 1919 roku. Firma założona została przez André Citroën, początkowo jako przedsiębiorstwo wytwarzające koła zębate, którą nazwał „Engrenages Citroën”. Rozwój motoryzacji sprawił, że wzrosło zapotrzebowanie na produkty firmy oraz inne komponenty samochodowe. Pozwoliło to Citroënowi na spore inwestycje i dalszy rozwój firmy, dzięki czemu dzisiaj Citroën jest jednym z najczęściej wybieranych marek samochodów osobowych.

Dzięki – jak na tamte czasy – nowatorskim rozwiązaniom i sposobom zarządzania firmą Citroën szybko zwiększył swoją produkcję. Do końca 1909 roku wyniosła ona ponad 2000 samochodów. W roku 1913 produkcja wynosiła już ponad 100 samochodów na miesiąc, co w tamtych latach stanowiło imponujące osiągnięcie. Spory wpływ na rozwój firmy miała w późniejszych czasach wizyta w fabryce Forda w Stanach Zjednoczonych i spotkanie z Henry Fordem. Citroën zapoznał się z możliwościami produkcji na linii montażowej i zrozumiał, że jest to przyszłość przemysłu motoryzacyjnego.

Obecnie Citroën jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych producentów samochodów. W jego ofercie każdy znajdzie coś dla siebie – zróżnicowane wersje wyposażenie, szeroka gama silników, nowoczesna technologia i zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Wszystko to dostępne jest w bogatej ofercie modeli producenta. Jednak żaden pojazd nie będzie funkcjonował w stu procentach sprawnie bez regularnej wymiany elementów eksploatacyjnych, którymi między innymi są filtry samochodowe.

Filtry paliwa Citroën chronią najdelikatniejsze mechanizmy systemu wtryskowego i gaźnika oraz zabezpieczają cały układ wtryskowy przed uszkodzeniami i korozją. Filtr paliwa ma za zadnie zatrzymanie zanieczyszczeń znajdujących się w paliwie, jednak musi być regularnie wymieniany – zgodnie z zaleceniami producenta.

Kolejną grupą filtrów są filtry powietrza w samochodach Citroën. Ich zadaniem jest zatrzymanie zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, które zasysane jest do silnika. Zanieczyszczenia takie jak kurz, pyłki, piasek, sadza, krople wody, cząsteczki z nawierzchni po której się poruszamy potrafią skutecznie uszkodzić silnik naszego samochodu. Gdyby nie filtr powietrza, trwałość silników Citroën byłaby mniejsza.

Jedną z zalet silników Citroëna jest ich moc. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie czysty olej, który zapewnia odpowiednie warunki pracy silnika – odpowiedzialny za to jest filtr oleju, który filtruje go i zatrzymuje zanieczyszczenia powstałe podczas pracy jednostki napędowej.

Filtry kabinowe Citroën oczyszczają powietrze dostające się do wnętrza samochodu, dzięki czemu chronią nas przed reakcjami alergicznymi, zapewniając nam świeże powietrze. Ich prawidłowa praca jest szczególnie ważna dla alergików i dzieci. Filtr kabinowy wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia takie jak kurz, pyłki, sadza, szkodliwe gazy oraz inne zanieczyszczenia i pozwala naszym płucom spokojnie oddychać.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress