Filtry Honda

Koncern samochodowy Honda powstał 24 września 1948 roku, wtedy właśnie spełniło się jedno z marzeń wielkiego pasjonata motoryzacji Soichiro Hondy. Celem założyciela firmy było poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, które pomogą stworzyć produkty przynoszące ludziom wymierne korzyści. Cel ten został osiągnięty i japońska firma stała się światowym koncernem samochodowym. Honda to synonim wysokiej jakości i niezawodności. Motto firmy „The power of dreams”, symbolizuje wiarę w to, że dzięki potędze marzeń można sprostać wielu wyzwaniom i zrealizować każde – nawet najbardziej nieprawdopodobne marzenie.

W Polsce Honda zyskała popularność głównie dzięki pojazdom bezpiecznym, dobrym jakościowo oraz niezawodnym. Priorytetem stało się opracowanie samochodów, które w mniejszym stopniu wpływać będą na degradację środowiska naturalnego – czyli aut ekonomicznych i ekologicznych. Firma nieustannie unowocześniane rozwiązania techniczne mają na celu zmniejszenie poziomu zużycia paliwa, redukcję emisji szkodliwych spalin i innych związków do atmosfery. Jako przykład posłużyć może system Auto Stop, który wyłącza silnik, gdy pojazd zatrzymuje się w korku lub przed światłami, zmniejszając zużycie paliwa lub technologia Earth Dreams, dzięki której powstają silniki o większej mocy i mniejszej emisji spalin.

Bez względu na to jak ekonomiczne i jak ekologiczne samochody znajdą się na naszym parkingu lub w naszym garażu nie należy zapominać o ich regularnym serwisowaniu – to również jeden z czynników wpływający na ekonomiczną i ekologiczną jazdę. Samochód, który jest niesprawny nie tylko potrafi mieć zły wpływ na środowisko naturalne, lecz również potrafi stać się skarbonką do której będziemy zmuszeni dołożyć sporo pieniędzy. Myśląc o serwisowaniu auta nie zapominajmy o regularnej kontroli i wymianie zużytych elementów eksploatacyjnych, takich jak między innymi filtry samochodowe.

Jednym z podstawowych filtrów o których nie wolno nam zapominać jest filtr paliwa w Hondzie. Chroni on delikatne mechanizmy systemu wtryskowego i gaźnika oraz zabezpiecza system wtryskowy przed korozją i innymi uszkodzeniami. Filtr ten zatrzymuje zanieczyszczenia, które znajdują się z paliwie. Szczególnie ważne jest to w samochodach Hondy z wysokoprężnymi jednostkami napędowymi, gdyż są one delikatniejsze niż silniki benzynowe. Aby filtr spełniał należycie swoją funkcję musi być regularnie wymieniany zgodnie z zaleceniami producenta.

Zadaniem filtra oleju w samochodach Hondy jest ograniczenie ilości zanieczyszczeń dostających się do silnika wraz olejem silnikowym. Ma to szczególne znaczenie, ponieważ zanieczyszczenia te to pozostałości po niespalonym paliwie oraz inne zanieczyszczenia powstające podczas pracy jednostki napędowej.

Filtry powietrza Hondy odpowiadają za zatrzymanie cząsteczek znajdujących się w powietrzu, które przy nieprawidłowej pracy filtra mogą trafią do silnika. Zanieczyszczenia te to najczęściej kurz, pyłki, piasek, sadza, krople wody, cząsteczki z nawierzchni po której się poruszamy. Gdyby nie filtr powietrza, trwałość silników i osiągi byłyby mniejsze.

Ostatnia kategorią filtrów są filtry kabinowe. Filtry kabinowe oczyszczają powietrze, które dostaje się do wnętrza samochodu. Sprawny filtr kabinowy ma szczególne znaczenie dla osób cierpiących na alergię, ponieważ pozwala nam spokojnie i bezpiecznie oddychać, wyłapując i zatrzymując nawet najmniejsze zanieczyszczenia takie jak kurz, pyłki, sadza, szkodliwe gazy oraz inne.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress