Filtry Alfa Romeo

Alfa Romeo to włoski producent samochodów wyścigowych, sportowych oraz luksusowych klasy średniej oraz wyższej. Historia marki narodziła się w roku 1906, jednak przełomowy okazał się rok 1910, kiedy Ugo Stella przejął udziały włoskiej fabryki Società Italiana Automobili Darraq, należącej do francuskiego producenta samochodów tej marki. Pierwszy samochód pod nazwą 24 HP wyjechał z fabryki pod nowym szyldem jeszcze w tym samym roku. Auto wyposażone zostało w 4-cylindrowy silnik o pojemności 4 litrów, osiągało prędkość 100 km/h, a jego konstruktorem był inżynier Giuseppe Merosi.  

Marka Alfa Romeo od 1986 roku jest własnością koncernu Fiat, gdzie utrzymywana jest w segmencie usportowionych aut klasy premium. Firma posiada ponad 100-letnią tradycję, na którą składają się liczne sportowe sukcesy z tras rajdowych oraz torów wyścigowych. Producent obronną ręką wyszedł z okresu wojennego, a po zakończeniu II Wojny Światowej zasłynął przede wszystkim z produkcji aut sportowych. Samochody tej marki produkowane są dzisiaj w fabryce Pomigliano d’Arco niedaleko Neapolu oraz w Turynie i San Giorgio Cavanese w pobliżu Turynu.

Alfa Romeo to marka z tradycją. Na rynku dostępnych jest wiele modeli oraz wersji samochodów tego producenta – łączy je jedno, wyjątkowość. Wszystkie obecnie dostępne modele dostępne są w różnych wersjach wyposażenia oraz z różnymi silnikami. Dodatkowo możliwość personalizacji pozwala nam uczynić każdego z modeli Alfy Romeo wyjątkowym.

Firma śmiało patrzy w przyszłość i dokłada wszelkich starań, aby prowadzenie samochodu dawało kierowcom coraz więcej satysfakcji. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów tworząc auta ekonomiczne i ekologiczne. Firma ta dba również o komfort, bezpieczeństwo oraz wprowadza innowacyjne rozwiązania i technologie. Bez względu na to jak bardzo zaawansowane i innowacyjne będą rozwiązania i technologie zastosowane w każdym z modeli Alfy należy pamiętać, że nasz bezpieczeństwo, komfortowa i stabilna jazda zależy w głównej mierze od nas – kierowców i właścicieli. Nie powinniśmy więc zapominać o regularnym serwisowaniu i kontroli stanu technicznego auta oraz powinniśmy pamiętać o wymianie elementów eksploatacyjnych, zgodnie z zaleceniami producentów.

Silniki Alfy to w głównej mierze mocne jednostki napędowe, o wysokich wymaganiach – równej i miarodajnej pracy, która może być uzyskana wyłącznie w optymalnych warunkach. Z tego właśnie powodu też dobrej jakości filtry pełnią w każdym z aut tej marki bardzo istotną rolę. Niezależnie czy jest to delikatny silnik wysokoprężny, czy bardziej wytrzymały i narażony na mniej kosztowne awarie silnik benzynowy – filtry powietrza, paliwa i oleju zapewniają wysoką stabilność mechaniczną auta. Chronią silnik i jego komponenty przed uszkodzeniami, korozją i przedostaniem się zanieczyszczeń.

Dobrej jakości filtry pozwalają na uzyskanie idealnej mieszanki paliwowo-powietrznej i gwarantują optymalną pracę silnika. Wpływają na jego wydajność i żywotność. Należy pamiętać, że wyłącznie sprawne filtry zapewniają bezpieczeństwo operacyjne silnika.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress