Czy olej może zamarznąć?

Sroga zima może sprawić autu sporo problemów. Dlatego w okresie występowania bardzo niskich temperatur, niektórzy decydują się na zakup tak zwanych uszlachetniaczy do paliwa i oleju zimowego. Dlaczego? 

Zimowy olej napędowy posiada temperaturę blokady filtra minus 18 stopni Celsjusza. Oczywiście jeżeli paliwo nalewane do baku samochodu utrzymuje fabryczne parametry, to w warunkach polskiej zimy nie ma się o co martwić i nie trzeba dolewać wówczas żadnych dodatków przeciwdziałających wydzielaniu się parafin w filtrze i przewodach paliwowych. Niestety, co do jakości paliwa można mieć sporo zastrzeżeń.

Kierowcy, chcąc uniknąć unieruchomienia samochodu, często sięgają po tego typu preparaty i sądzą, że warto jest dodawać uszlachetniacze, przede wszystkim wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej minus 15 stopni. Czy rzeczywiście warto? Tak, ma to swoje plusy. Ale należy pamiętać o tym, że decydując się na skorzystanie z tych preparatów, należy wybrać produkty wyłącznie znanych i zaufanych firm petrochemicznych, a te niestety mają wysokie ceny. Odradzamy korzystania z uszlachetniaczy nieznanych firm. Są to zwykle preparaty słabej jakości, które mogą dodatkowo przysporzyć wam wielu problemów.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

3 komentarze do “Czy olej może zamarznąć?”

  1. Tadek pisze:

    W zimę dobre filtry to podstawa pracy silnika. Ja spotkałem się z dobrymi opiniami o Mahle. Ceny są adekwatne do jakości.

  2. Łukasz pisze:

    Bardzo ciekawy wpis, dzięki wielkie 😉

  3. Kurczę, nie wiedziałem o tym… Dobrze wiedzieć na przyszłość 🙂

Dodaj komentarz

Powered by WordPress