Filtry Audi

Audi to niemiecka marka samochodów osobowych, znajdująca się w posiadaniu koncernu Volkswagen. Formalnie auta produkowane są przez spółkę Audi AG, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt.

Zakłady produkcyjne Audi zlokalizowane są w Niemczech w Ingolstadt, Neckarsulm, węgierskim Győr i Sao José dos Pinhais (Brazylia).

Historia Audi rozpoczyna się w 1899 r., w momencie gdy August Horch (1869-1951) zakłada w Kolonii przedsiębiorstwo Horch. Pięć lat później zakład został przeniesiony do miasta o nazwie Zwickau. Liczne problemy finansowe i strukturalne doprowadziły do tego, że w 1909 odchodzi z firmy i zakłada nowe przedsiębiorstwo.

Oczywiście, niezbędnym krokiem było wymyślenie nowej nazwy dla powstałej firmy – wybór padła na łacińskie słowo „Audi”, które oznacza w tłumaczeniu na j. polski „nasłuchiwać”. Była to swego rodzaju gra słów, ponieważ nazwisko Augusta – Horch, to tryb rozkazujący od horchen, czyli słowa oznaczającego właśnie „nasłuchiwać”.

W 1932 r. Audi połączyło się z zakładami Horch, Wanderer i DKW, tworząc spółkę Auto Union, której symbolem były cztery przeplatające się pierścienie, symbolizujące czterech udziałowców spółki. Logo to do dnia dzisiejszego używane jest przez Audi.

Obecnie Audi to marka premium, ciesząca się dużym powodzeniem wśród zamożnych klientów. Silniki Audi to bardzo często mocne jednostki napędowe, o wysokiej specyfikacji. Tego typu silniki wymagają równej i miarodajnej pracy, która może być uzyskana wyłącznie w sterylnych warunkach.

Z tego też powodu, filtry Audi pełnią w każdym aucie tej marki bardzo dużą rolę. Niezależnie czy jest to silnik wysokoprężny, czy benzynowy, filtry powietrza, paliwa i oleju zapewniają wysoką stabilność mechaniczną.

Dobrej jakości filtry Audi pozwalają na uzyskanie idealnej mieszanki paliwowo-powietrznej i gwarancję stałej, wysokiej wydajności silnika. Należy pamiętać, że wyłącznie sprawne i wysokiej jakości filtry zapewniają samochodom Audi bezpieczeństwo operacyjne jednostki napędowej. Jest to niezwykle istotne, bowiem zanieczyszczenia takie jak kurz, rdza czy woda, powodują przyspieszone zużycie silnika.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress