Serwisowanie klimatyzacji – co trzeba zrobić i kiedy

części do układu klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja to z pewnością dla wielu z nas jeden z najważniejszych układów w naszym samochodzie. Wielu kierowców nie wyobraża sobie już wakacyjnych podróży lub stania w korku bez działającej klimatyzacji. Jej działanie wpływa nie tylko na nasz komfort, ale także na bezpieczeństwo podróży. Warto więc odpowiednio zadbać o jej kondycję. Zapraszamy więc do dalszej części naszego artykułu!

Jak eksploatować układ klimatyzacji w naszym samochodzie?

Żywotność oraz jakość działania naszej klimatyzacji zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób z niej korzystamy. Prawidłowa eksploatacja klimatyzacji polega na regularnym jej używaniu przez cały rok, przynajmniej przez 10 minut raz w tygodniu. Oprócz tego, ważnym elementem układu klimatyzacji w samochodzie jest sprężarka, której elementy ruchome smarowane są olejem. By zapewnić jej bezawaryjne działanie, należy często włączać urządzenie Tym sposobem układ będzie stale przesmarowany.

klimatyzacja samochodowa

Unikajmy sytuacji, gdzie pozostawiamy nasz układ klimatyzacji samym sobie. Jest to częsty błąd kierowców, którzy najpierw przez całą zimę nie korzystają z funkcjonalności tego układu, a następnie może okazać się, że układ uległ rozszczelnieniu, sprężarka straciła smarowanie, a klimatyzacja została zagrzybiona.

Jak dbać o poszczególne części układu klimatyzacji w naszym aucie?

Jeśli zależy nam na długowieczności układu klimatyzacji to powinniśmy zadbać o jego odpowiednie i regularne serwisowanie. Przynajmniej raz w roku powinniśmy udać się do specjalistów, którzy sprawdzą poziom oleju w sprężarce i w razie potrzeby go uzupełnią lub wymienią na nowy. Podobny zabieg wykonywany jest z czynnikiem. Oprócz tego, z myślą o zdrowiu swoim i swoich pasażerów powinniśmy wykonywać regularne ozonowanie układu oraz wymieniać filtr kabinowy.

Pamiętajmy, że odpowiednio zadbana klimatyzacja z pewnością odwdzięczy nam się wieloletnią pracą bez zarzutów.

Gdzie szukać części zamiennych do układu klimatyzacji i na co zwracać uwagę?

Obecnie większość części wchodzących w skład samochodowych układów klimatyzacji jest bardzo łatwo dostępna. Warto jednak zapoznać się z ofertami różnych sprzedawców, ponieważ rozbieżność w cenach może być bardzo duża. Z naszej strony polecamy sklep internetowy CentrumAuto.pl, który oferuje swoim klientom szeroki wybór części zamiennych przeznaczonych do układów klimatyzacji. Podzespoły te pasują do większości samochodów, które poruszają się po naszych drogach, dzięki temu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress