Przyrząd do wymiany filtra paliwa

Przyrząd do wymiany filtra paliwa

Przyrząd do wymiany filtra paliwa został zaprojektowany na wzór stosowanego przez serwisowe stacje dealerskie. Używając go podczas wymiany filtra paliwa w silnikach zaoszczędzimy sobie sporo czasu i nie uszkodzimy delikatnej plastikowej obudowy oraz złączy przewodów.

Przyrząd do wymiany filtra paliwa – Instrukcja obsługi

Używając szczypiec, czy kombinerek do odkręcenia plastikowej pokrywy obudowy filtra paliwa możemy ją przypadkiem uszkodzić a ściśnięta w imadle obudowa może po prostu pęknąć.

Przyrząd do wymiany filtra paliwa ADK85502 znajduje swoje zastosowanie w wielu samochodach z silnikiem diesla JTD, które wyposażone są w filtr paliwa typu ADK82327. Użycie tego niewielkiego urządzenia pozwoli nam szybko i sprawnie wymienić filtr oraz uchroni nas przed nieprzewidzianymi uszkodzeniami.

Wymiana jest bardzo prosta. Wystarczy kilka kroków:

 1. Umocuj w imadle część A. Wymontuj obudowę z filtrem paliwa zabezpieczając przewody doprowadzające jak i odprowadzające oraz złącza elektryczne. Umieść obudowę w części A a część B załóż na pokrywę obudowy zgodnie z sześcioma wyżłobieniami.
 2. Używając klucza ½” odkręć pokrywę przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.
 3. Wymontuj pokrywę z filtrem po czym wymień stary na filtr ADK82327, pamiętaj o tym aby nie dotykać medium filtracyjnego nowej części.
 4. Wymień na nową uszczelkę z gumy umieszczoną pomiędzy częściami A i B obudowy. Przykręć pokrywę zgodnie ze znakami – kolory znaków zielony/żółty.
 5. Dokręć pokrywę używając części B zestawu momentem 30Nm po czym zamontuj filtr, podłącz przewody paliwowe i złącza elektryczne. Uruchom silnik i sprawdź czy obudowa filtra jest wolna od wycieków.

Drobna uwaga dla wymieniających filtr paliwa pierwszy raz. Otóż filtr napełnia się sam.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

2 komentarze do “Przyrząd do wymiany filtra paliwa”

 1. Edi pisze:

  Prowadzę mały, niezależny warsztat. Kupiłem całkiem niedawno. Polecam.

 2. Krystian pisze:

  Bardzo fajna instrukcja, wszystko krok po kroku, zrozumiale. Właśnie czegoś takiego szukałem. Kiedyś niestety zrobiłem ten błąd i ścisnąłem obudowę w imadle, rzeczywiście pękła, teraz wiem jak to zrobić żeby nie narobić szkód.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress