Problemy z silnikiem po wymianie filtra paliwa?

Problemy z silnikiem

Po zamontowaniu filtra paliwa w niektórych pojazdach pojawiają się problemy z silnikiem, a przede wszystkim z rozruchem jednostki napędowej, który objawia się zwykle komunikatem zakłóceń ecu. Niestety, przyczyna stoi często po stronie użytkownika i kryje się nie w samym filtrze, lecz w jego nieprawidłowym montażu. 

Filtr paliwa to niezwykle istotny podzespół stosowany w samochodach na całym świecie. Po prawidłowym montażu pracują niezawodnie, zapewniając użytkownikowi optymalną wydajność filtrowania. Jednak po zamontowaniu tego typu filtrów zdarza się, że pojawiają się reklamacje ze strony klientów, związane z problemami z rozruchem jednostki napędowej oraz komunikatami zakłóceń ecu.

Problemy z silnikiem

Eksperci z iParts.pl dokładnie przeanalizowali sytuacje, w których wystąpiły tego typu problemy. Okazało się bardzo częstą przyczyną jest nieprawidłowy montaż filtra paliwa. Dlatego zalecane jest bardzo staranne postępowanie podczas montażu. Do najczęściej popełnianych błędów należą:

 1. Nieprawidłowe założenie uszczelki
  Ocena i przyczyna: nieszczelność, spowodowana brakiem nawilżenia uszczelki pokrywy paliwem przed montażem lub uszkodzenie przy nakładaniu na pokrywę.Jak zapobiegać? – Zwilżyć uszczelkę olejem napędowym i założyć na pokrywę, zwilżyć również wszystkie elementy uszczelniające w filtrze przed umieszczeniem go w obudowie.
 2. Nieprawidłowe osadzenie trzpienia centralnegoOcena i przyczyna: nieszczelność, która jest wynikiem poluzowania trzpienia centralnego przy demontażu pokrywy; mógł on zostać wykręcony o kilka obrotów. Może to spowodować otwarcie odpływu, co umożliwi opróżnienie obudowy. Ponieważ w trakcie uruchamiania pojazdu obudowa musi zostać ponownie napełniona paliwem, następuje opóźnienie rozruchu.

  Jak zapobiegać? – Przed umieszczeniem nowego filtra bezwzględnie upewnić się, że trzpień centralny jest dobrze dokręcony.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

2 komentarze do “Problemy z silnikiem po wymianie filtra paliwa?”

 1. Piter pisze:

  Wielkie dzięki za artykuł! Wreszcie znalazłem przyczynę mojego problemu. Długo się nad tym głowiłem, a wystarczyło poszukać w internecie, w moim wypadku źle postąpiłem z uszczelką….

 2. Karolina pisze:

  wielkie dzięki teraz już będę wiedziała co mam robić w takich przypadkach.
  http://moto-passion.w8w.pl/

Dodaj komentarz

Powered by WordPress