Oleje silnikowe Castrol EDGE

Castrol to jeden z wiodących producentów oleju silnikowego na świecie. Jego jakość doceniają kierowcy i mechanicy na wszystkich kontynentach. Wiodącą serią Castrola jest EDGE, w ramach której jest kilka olejów silnikowych. Aby się w tym wszystkim połapać, dzisiaj pokrótce opiszemy każdy olej Castrola EDGE i pokażemy, dla kogo jest przeznaczony.

Castrol EDGE przez cały czas neutralizuje kontakt pomiędzy metalowymi częściami silnika, dzięki czemu minimalizowane jest zużycie jednostki napędowej. Według najnowszych badań, nawet w długim czasie i pod maksymalnym obciążeniem oleje Castrol EDGE o wiele efektywniej chronią silnik niż konkurencja.

Castrol EDGE 5W-30 został przeznaczony po to, zapewnić maksymalną ochronę silnika. Olej ten daje wydajną ochronę i znakomite osiągi dla tych jednostek napędowych, które potrzebują niższej lepkości i mocnego filmu olejowego przy długich okresach wymiany. Castrol EDGE 5W-30 redukuje szkodliwe osady w silnikach wysokoprężnych, zwiększa wydajność jednostki napędowej, podnosi osiągi silnika i zapewnia maksymalną ochronę nawet przy dużym, długoterminowym obciążeniu.

Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 to olej, który pozwala uzyskać wysoką efektywność od zaawansowanych technologicznie konstrukcjami Turbo Diesel i VW z pompowtryskiwaczami, które potrzebują znacznie większej ochrony przed osadami. Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 redukuje ilość szkodliwych osadów w silniku diesla i tak jak 5W-30 zwiększa wydajność jednostki napędowej, polepsza osiągi silnika i gwarantuje maksymalną ochronę nawet przy dużym, długoterminowym obciążeniu.

Castrol Edge 10W-60 zapewnia z kolei maksymalne osiągi i pewną ochronę dla sportowego silnika samochodu, który zmaga się z dużymi obciążeniami i temperaturami. Użytkownik, który skorzysta z Castrol Edge 10W-60, uzyskuje maksymalną moc nawet pod dużym ciśnieniem, zwiększa osiągi silnika (w krótkiej i długiej perspektywie) czy redukuje szkodliwe substancje, dzięki czemu silnik pracuje wydajniej i sprawniej. Castrol Edge 10W-60 to olej rekomendowany dla właścicieli BMW serii M.

Castrol EDGE 0W-30 jest olejem, przeznaczonym dla wszystkich tych, którzy szukają oleju dającego dobrą wydajność i skuteczną ochronę dla nowoczesnych silników, wymagających niskiej lepkości oleju. Eksperci udowodnili, że Castrol EDGE 0W-30 pozwala uzyskać i utrzymać maksymalną moc na dłużej, w każdych warunkach jazdy i nawet pod dużym ciśnieniem.

Castrol EDGE 0W-40 to w 100% syntetyczny, uniwersalny olej silnikowy. Zapewnia całkowite bezpieczeństwo nawet najbardziej intensywnie użytkowanym silnikom. Jest idealny dla silnika, ponieważ chroni go w trakcie fazy „zimnego startu” i powoduje znakomitą płynność, umożliwiającą sprawne i szybkie przyspieszanie. Castrol EDGE 0W-40 spełnia normy takich producentów samochodów jak Porsche, BMW czy Volkswagen.

Castrol EDGE 5W-40 to olej przeznaczony dla najbardziej obciążonych, nowoczesnych konstrukcji. Jest to olej w pełni syntetyczny, charakteryzujący się unikalną formułą z dodatkami estrowymi, która wykorzystywana jest m.in. w sportach motoryzacyjnych. Castrol EDGE 5W-40 utrzymuje wysokie ciśnienie doładowania, a także zapewnia moc o połowę dłużej niż zwykłe oleje syntetyczne. Castrol EDGE 5W-40 znany jest na całym świece jako synonim jakości i niezawodności, z tego też powodu firma HKS poleca go do wysilonych silników japońskich aut.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress