Nowości na rynku opon

Zimą o wymianie opon jak i o samych oponach myślimy najczęściej – i nic w tym dziwnego, bo to właśnie pogodowe anomalie często decydują o naszym bezpieczeństwie na drodze. 

Obecne rozwiązania technologiczne stosowane w motoryzacji są coraz bardziej zaawansowane – dotyczy to zarówno systemów jak i samych produktów. Największe koncerny ścigają się z coraz to lepszymi pomysłami, co doskonale można zauważyć w branży oponiarskiej.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Najwięksi gracze na rynku motoryzacyjnym dążą do jednego: aby ich produkty były uznane za bezpieczne. Im większa ochrona, tym lepiej dlatego też w nowych konstrukcjach można zauważyć coraz więcej elementów podnoszących bezpieczeństwo. W praktyce są to opony, które mają znacznie więcej głębokich nacięć – dzięki temu są w stanie zagwarantować skuteczniejsze odprowadzanie śniegu czy błota. Innym przykładem stosowanym przez producentów są też rowki hydrodynamiczne, których zadaniem jest zwiększenie przyczepności na topniejącym śniegu, co jest niezwykle wygodne zwłaszcza podczas takich zim, jakie miały miejsce w ostatnich latach.

Praktycznie i ekologicznie

Eko rozwiązania w motoryzacji są coraz milej widziane przez kierowców, którym nie tylko zależy na niskich kosztach, ale również na tym, by kupowane przez nich części były przyjazne środowisku. Dlatego też coraz więcej producentów jest na etapie stosowania jak najmniejszych oporów toczenia, które nie tylko jest ekologicznym rozwiązanie, ale podnosi także efektywność paliwową. Do tego dodać należy także odpowiednie dobieranie i wykorzystywanie materiałów do produkcji opony, jak chociażby używanie surowców wtórnych, co pozwala zredukować ilość odpadów.

Dodatkowe usługi

Producenci opon coraz częściej oferują dodatkowe usługi a jest to najbardziej zauważalne w przypadku segmentu premium. Tam technologia jest na bardzo wysokim, ale porównywalnym poziomie, dlatego poszczególne firmy coraz częściej konkurują nie samymi wyrobami, ale oferowanymi do nich usługami dodatkowymi. Dlatego też zaopatrując się w ogumienie z wyższej półki cenowej możemy liczyć na ubezpieczenie gwarantujące pomoc w razie przebicia opony czy unieruchomienia pojazdu przez zatankowanie nieodpowiedniego paliwa. Oferta różnego rodzaju ubezpieczeń jest z roku na rok się poszerza i jest w czym wybierać – opon na rynku jest kilkadziesiąt rodzajów, dlatego wybierając te odpowiednie kierujmy się nie ceną czy dodatkowymi rabatami, ale tym co zaleca marka naszego pojazdu. Regularnie serwisowane auto z terminową wymianą opon będzie najlepszą gwarancją bezpiecznych podróży.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress