Filtry powietrza z „górnej półki” od Mann-Filter

Niemiecka marka Mann Filter to już blisko 70 lat historii w produkcji najwyższej jakości filtrów powietrza oraz olejów zarówno do samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Tak ogromne doświadczenie w sektorze filtrów i olejów samochodowych sprawia, że marka Mann Filter cieszy się obecnie ogromnym zaufaniem kierowców na całym świecie.

Skazani na sukces

Firma Mann Filter powstała w 1941 roku w Ludwigsburgu koło Stuttgartu w Niemczech pod nazwą Filterwerk Mann+Hummel GMBH. Założycielami i protoplastami dzisiejszej renomy marki byli Adolf Mann oraz Erich Hummel. Od samego początku działalność firmy była ukierunkowana na produkcję filtrów powietrza. W wyniku przejmowania przez niemiecką firmę kolejnych przedsiębiorstw, dla Filterwerk Mann+Hummel GMBH rozpoczął się złoty okres dynamicznego rozwoju oraz szeroko zakrojonej produkcji wszelkiego rodzaju filtrów samochodowych. Filtry powietrza Mann Filter zaczęły trafiać do fabryk, dystrybutorów oraz indywidualnych odbiorców na całym świecie.

Obecnie firma Mann Filter, oprócz wysokiej jakości filtrów samochodowych, zajmuje się również projektowaniem oraz produkcją specjalistycznych filtrów przemysłowych, a także mediów filtracyjnych do maszyn budowlanych oraz rolniczych. Produkty oferowane przez niemiecki koncern charakteryzują się najwyższą jakością wykonania z najlepszych dostępnych na rynku materiałów. Dzięki temu każdy kupują filtry powietrza Mann Filter może być pewny ich jakości oraz tego, że nie będą się one w niczym różniły od oryginałów zakładanych na pierwszy montaż. Filtry powietrza Mann Filter posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty jakości, w tym m.in. ISO / TS 16949:2002, ISO 9001:2008 oraz wiele innych.

Lepsze od fabrycznych

Produkty marki Mann Filter trafiają na linie produkcyjne wielu światowych fabryk, w tym m.in. VW, Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Scania, Jaguar czy też Seat. To, co znamienne, oferta niemieckiego giganta pokrywa obecnie blisko 95 proc. całego zapotrzebowania rynku motoryzacyjnego. Marka Mann Filter jest również doceniana i chętnie kupowana przez polskich kierowców. Wielu użytkowników niemieckich filtrów twierdzi, że tego typu produkty są o wiele lepsze od tych, które są montowane fabrycznie.

Niezbędne w każdym silniku

Filtry powietrza to tak naprawdę płuca każdego samochodu, pozwalające na sprawne działanie jednostki napędowej, a także na komfortowe i zdrowe podróżowanie w kabinie pasażerskiej. Filtr powietrza to element układu dolotowego silnika spalinowego, którego głównym zadaniem jest oczyścić powietrze zasysane do komory spalania z wszelkich niepożądanych zanieczyszczeń (np. drobiny kurzu, sadzy oraz piasku). Ich przedostanie się do wnętrza silnika może doprowadzić do szybkiej degradacji, a co za tym idzie i awarii cylindrów, tłoków, pierścieni oraz innych elementów kluczowych dla sprawnej pracy silnika. Odpowiednia filtracja powietrza ma również duże znaczenie dla zachowania odpowiednich parametrów oraz osiągów jednostki napędowej.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress