Filtr kabinowy Valeo, innowacja roku

Firma Valeo ma powody do dumy. Podczas niedawno przeprowadzonych targów International Motor Show w Moskwie, firma Valeo otrzymała nagrodę w kategorii Największa Innowacja Roku. Czym firma zasłużyła sobie na takie wyróżnienie ?

Po raz pierwszy filtry Valeo ClimaFilter Supreme zaprezentowane zostały na targach Automechanika 2012 we Frankfurcie. Produkty te na rynek polski wprowadzone zostały w czerwcu bieżącego roku, podbijając serca motomaniaków. W sierpniu 2013 roku Valeo zdobyło nagrodę dla Największej Innowacji Roku na MIMS w Rosji. Wyróżnienie to nie było jednak jedynym – niespełna miesiąc po sukcesie w Moskwie, filtry Valeo zaprezentowane zostały na targach we Frankfurcie jako innowacja.

Co go wyróżnia ?

Standardowo pyłki wychwytywane przez filtry kabinowe mają wielkość od 6μm do 100μm. Ich wielkość pozwala na skuteczne zatrzymanie przez filtry kabinowe. Problem jednak zaczyna się, gdy zatrzymane pyłki uwalniają do powietrza alergeny, które przedostają się do kabiny samochodu. Są one mikroskopijnych rozmiarów, jednak mimo tego z powodzeniem wywoływać mogą reakcje alergiczne.

Nowy filtr Valeo jest dwukolorowy, pierwsza z warstw – w kolorze szarym – wykonana jest w technologii węgla aktywnego. Warstwa węgla aktywnego chroni przed cząsteczkami stałymi, takimi jak pył, kurz, zarodniki, bakterie czy sadza oraz przed szkodliwymi gazami, w tym ozonem, dwutlenkiem azotu, toluenem, butanem, czy dwutlenkiem siarki.

Druga z warstw – brązowa – wykonana jest z warstwy z polifenolem. Nowe, opatentowane filtry Valeo mają za zadanie zatrzymanie pyłków, wychwycenie alergenów, a następnie ich neutralizację. Skuteczne usunięcie alergenów możliwe jest właśnie dzięki warstwie polifenolu, która chroni nas przed wnikaniem alergenów wziewnych do kabiny pojazdu.

Regularna wymiana filtra kabinowego zapewnia prawidłową pracę klimatyzacji oraz bezpieczeństwo i komfort jazdy. Valeo zaleca wymianę filtrów ClimFilter Supreme regularnie, co 15 tysięcy kilometrów lub raz do roku.

 

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress