Przyrząd do wymiany filtra paliwa

Przyrząd do wymiany filtra paliwa

Przyrząd do wymiany filtra paliwa został zaprojektowany na wzór stosowanego przez serwisowe stacje dealerskie. Używając go podczas wymiany filtra paliwa w silnikach zaoszczędzimy sobie sporo czasu i nie uszkodzimy delikatnej plastikowej obudowy oraz złączy przewodów.

Przyrząd do wymiany filtra paliwa – Instrukcja obsługi

Używając szczypiec, czy kombinerek do odkręcenia plastikowej pokrywy obudowy filtra paliwa możemy ją przypadkiem uszkodzić a ściśnięta w imadle obudowa może po prostu pęknąć.

Przyrząd do wymiany filtra paliwa ADK85502 znajduje swoje zastosowanie w wielu samochodach z silnikiem diesla JTD, które wyposażone są w filtr paliwa typu ADK82327. Użycie tego niewielkiego urządzenia pozwoli nam szybko i sprawnie wymienić filtr oraz uchroni nas przed nieprzewidzianymi uszkodzeniami.

Wymiana jest bardzo prosta. Wystarczy kilka kroków:

  1. Umocuj w imadle część A. Wymontuj obudowę z filtrem paliwa zabezpieczając przewody doprowadzające jak i odprowadzające oraz złącza elektryczne. Umieść obudowę w części A a część B załóż na pokrywę obudowy zgodnie z sześcioma wyżłobieniami.
  2. Używając klucza ½” odkręć pokrywę przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.
  3. Wymontuj pokrywę z filtrem po czym wymień stary na filtr ADK82327, pamiętaj o tym aby nie dotykać medium filtracyjnego nowej części.
  4. Wymień na nową uszczelkę z gumy umieszczoną pomiędzy częściami A i B obudowy. Przykręć pokrywę zgodnie ze znakami – kolory znaków zielony/żółty.
  5. Dokręć pokrywę używając części B zestawu momentem 30Nm po czym zamontuj filtr, podłącz przewody paliwowe i złącza elektryczne. Uruchom silnik i sprawdź czy obudowa filtra jest wolna od wycieków.

Drobna uwaga dla wymieniających filtr paliwa pierwszy raz. Otóż filtr napełnia się sam.

Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress