Filtry LPG

Filtry LPG

Użytkownicy samochodów coraz częściej decydują się na zastosowanie w swoich pojazdach mieszanki propanowo-butanowej LPG jako alternatywnego źródła zasilania silników spalinowych. W dobie wciąż rosnących cen benzyny stało się to bardzo powszechne. Instalacje tego typu wykorzystują małe, wymienne wkłady filtrujące mieszankę gazową.

W nieco starszych instalacjach gazowych wymienne wkłady filtrujące osadzano w obudowach, które znajdowały się tuż przed parownikami. Zastosowanie tej metody zapobiegało możliwości wystąpienia zbyt wysokich temperatur w układzie filtrującym. Systemy zasilane gazem z wielopunktowym wtryskiem, z wspólną magistralą ciśnieniową i indywidualnymi wtryskiwaczami dla poszczególnych cylindrów korzystają z filtrów, które montuje się w obudowie będącej integralną częścią zespołu reduktor-parownik. W tym przypadku silnik generuje bardzo wysokie temperatury, co wymaga zastosowania wkładów filtrujących o podwyższonych właściwościach wytrzymałościowych.

Filtry LPG

Przemysł motoryzacyjny rozwija się w niebywałym tempie. Firmy produkujące wymienne wkłady filtrujące wyszły naprzeciw zwiększonym wymaganiom rynku, wprowadzając m. in. filtry bez zastosowania masy klejowej, doskonale funkcjonujące z instalacjami LPG.

W tradycyjnych filtrach, przegroda filtracyjna jest łączona z denkiem za pomocą masy klejowej, która pod wpływem wysokich różnic temperatur niezbyt dobrze opiera się skutkom eksploatacji, a to może skutkować oddzieleniem się denek od przegrody filtracyjnej. W celu wyeliminowania tego zjawiska zrezygnowano z użycia masy klejowej. Przegroda filtracyjna jest bezpośrednio zatopiona w denkach wkładu.

fGaz_3

 

Wkłady tego typu są niezwykle odporne na zmęczenie temperaturowe; są wytrzymałe zarówno w niskich jak i bardzo wysokich temperaturach. Innowacyjna konstrukcja i technologia montażu zapewniają brak szczelin oraz stabilność podczas całego okresu eksploatacji; nie ma możliwości zniszczenia lub deformacji wkładu. Filtry LPG charakteryzują się także wysoką skutecznością oczyszczania i łatwością utylizacji.

Zalety nowej konstrukcji filtrów LPG

  • Odporność termiczna filtrów gwarantująca wytrzymałość
  • Wydłużenie czasu eksploatacji
  • Wyeliminowanie szczelin
  • Łatwa utylizacja
Napisz komentarz, lub dodaj trackback ze swojej strony.

2 komentarze do “Filtry LPG”

  1. mariusz pisze:

    Warto zainwestować w dobre filtry. Spokój na dłużej 😉

  2. janek pisze:

    Filtry jakiej firmy są najlepsze? Chodzi mi o dobrą jakość i rozsądną cenę

Dodaj komentarz

Powered by WordPress